Vstup pre
zákazníkov
Čo si zbaliť na cestu
Späť

Čo si zbaliť na cestu

Čo si nezabudnúť...

Ak si karavan prenajímate, určite v ňom nebudete mať vankúše ani periny. Je to nehygienické a každý by si mal zaobstarať vlastné. Väčšinou to ľudia riešia spacákmi alebo dekami, lebo v lete toho ani veľa netreba.

Ak hovoríme o letnej dovolenke, na ktorú karavanom cestujete a aj v ňom spíte, treba vám v podstate všetky bežné veci, ktoré máte doma. Takže nesmú chýbať riady, hrnce, príbory, umývacie a hygienické potreby, uteráky, papierové utierky, zápalky, prezuvky, set sedenia a stola. Odporúčame určite aj dobrý nôž a kladivo, ktoré sa zídu na všeličo. Ku karavanu patria elektrické káble s redukciou na 380V, nalievacia kanva alebo hadica na doplnenie vody a gurtne na prichytenie markízy. Tieto veci ale väčšinou dodáva prenajímateľ.


Ku vareniu sa vám zíde olej, maslo, korenie, možno múka. Ku káve zas cukor a mlieko. Ak si chcete oddýchnuť vonku pri karavane, oplatí sa aj väčšie lehátko alebo nafukovací vak. Výbornou pomôckou na sušenie prádla je šnúra. Na večerné posedenie sa hodí gril, ktorý si viete pripojiť na karavan. Ak ste nadšencom filmov, určite si pribaľte filmy na DVD alebo USB a ak máte malé deti, nezaškodia ani rozprávky a pesničky.  Do veľkej garáže sa vám väčšinou zmestí aj skúter, popr. na vonkajšie držiaky si viete pripevniť bicykle. Ostatné veci už záležia len od toho, s akou náladou dovolenkujete alebo čim si naplníte chladničku.

autor textu a foto: Zdenka Frývaldská

ARSY line - tvorba webových stránok a eshopov